PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558178}

Avatar: Istota wody

Avatar: The Way of Water
7,2 80 928
ocen
7,2 10 1 80928
6,0 46
ocen krytyków
Avatar: Istota wody
powrót do forum filmu Avatar: Istota wody

Warto było czekać tyle lat na kolejna część która dorównuje części pierwszej. Super efekty. Polecam w 3D.

ocenił(a) film na 6
magda0911

Mi sie w ogole nie podobalo. 3 d to porazka.

ocenił(a) film na 10
magda0911

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, byłem na Avatarze 2 w Imax na 3d, jestem oczarowany, jak ktoś twierdzi, że 3d w tym filmie jest słabe to chyba ma coś nie tak ze wzrokiem

ocenił(a) film na 8
Joda69

w jakim IMAX byłeś? możesz coś więcej napisać o wrażeniach z IMAX? Obraz, napisy, jakość dźwięku? Ja byłem w Multikinie 3D, HFR, napisy. Uczta dla oka, może obraz nie tak wielki jak w IMAX,  ale wszystko na wysokim poziomie. 

ocenił(a) film na 10
mnusul

byłem w Imax w Cinema City w Poznań Plaza, napisy, zależy jakie ktoś ma wymagania, dla mnie 3d kapitalne, dźwięk super, obraz mógłby być trochę jaśniejszy jak dla mnie ale i tak ok, z tego co wiem to w IMAX 3d nie ma HFR ale może się mylę, w Poznań Plaza obraz w Avatarze 2 wydawał mi się standardowy 24 klatki ale ja preferuję filmy bez HFR, więc dla mnie super, nie miałem wrażenia rozmycia w scenach dynamicznych a dźwięk na najwyższym poziomie jak już wcześniej pisałem, ogólnie byłem zachwycony, nie wiem kiedy te ponad 3 godziny minęło :-) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Joda69

sprawdzałem w CC w Poznaniu, byłeś na IMAX 3D bez HFR wg. opisu W Warszawa Sadyba jest 3D, HFR. Czyli IMAXy w Polsce różnią się.

ocenił(a) film na 8
magda0911

zgadzam się, wizualnie jest postęp do przodu. Przebija Awatara 1 obrazem, trochę gorzej ze spójnością i samym scenariuszem, ale dalej film po którym człowiek wychodząc, może stwierdzić "Magia kina".

ocenił(a) film na 6
magda0911

To polecam też rendery w UNREAL ENGINE5. Tam też takie perełki powstają ;)

ocenił(a) film na 8
shreder221

tak to prawda, tak jak filmiki demo dodawane do kart graficznych od późnych lat 90 i niby pokazujące jak świetną kartę właśnie kupiliśmy. Nie sprowadzaj całego projektu filmowego jakim jest film, aktorzy, którzy w nim grają do prostej pojedynczej animacji i gry video . Film to całościowe ogromne przedsięwzięcie. Już sam budżet daje do myślenia ile co kosztuje. Naprawdę poza efektami, nic więcej nie dostrzegłeś w całym filmie? Gdzie oglądałeś Avatara 2? jaki rodzaj seansu? Oceniłeś film na 6, więc to i tak lepiej niż, ktoś kto cały film ocenia od 1 do 4 gwiazdek. 

ocenił(a) film na 6
mnusul

:p tylko właśnie mam wrażenie że 90% widzów oceniających na 8+ sprowadza film JEDYNIE do troszkę dłuższego pokazu pięknych animacji. Przynajmniej tak wynika z ich kom. (Nawiasem mówiąc:podobnie pierścieniami władzy dla ocen 5+).

Co do mnie rozważałem pomiędzy 5 a 7. Mega obraz, koszmarna końcówka, średnia fabuła i wkurzające braki logiki i dziwnie pokazany upływ czasu

ocenił(a) film na 5
shreder221

Ja osobiscie juz podczas seansu nie dawałem wiecej jak 6 a skończylo sie na 5....wizualnie perełka,ale fabularnie leży niestety

shreder221

"wkurzające braki logiki" - co konkretnie. Oby nie znowu te bzdury powielane przez wszystkich a wynikające z nieuważnego oglądania filmu.

ocenił(a) film na 7
I_AM_LEGEND

Dla mnie zniknięcie Na'vi na koniec wymagało jakiegoś wyjaśnienia, a nie: domyśl się, że bitwa skończona to wrócili do domu - i jakoś tego nie kupuje, bo wątpię aby Tonawari zostawił Tsireyę. Pewnie za dużo wycięli z filmu :D

1485

Jake kazał się im nie wtrącać bo to sprawy osobiste to raz. Po drugie rasa ta ma mało doświadczenia w walce z ludźmi i ogień z dymem mogły ich bardzo zniechęcić. Po trzecie statek zatonął więc mogli uznać, że wszyscy zginęli. Przecież to wszystko jest oczywiste i jestem zaskoczony, że ktoś potrzebował jeszcze dodatkowych wyjasnień. PS: Może jest usunięta scena dodatkowa ale uważam, że jednak zbyteczna. Ważne co się dzieje na tonącym statku niż poza nim.

I_AM_LEGEND

Eee... kazał im się nie wtrącać ale jak zaczeła się bitwa to się tłukli wszyscy a potem wyparowali...

shreder221

Mało zabawne.

magda0911

Witam.
Pierwsza część powiała czymś nowym.
Pojawiła się moda na 3D,animacja inna niż wszystkie.
Cześć druga...... przeciągnięta końcówka, płytki scenariusz, dużo przemocy, dużo powtarzalności z części pierwszej,efekty 3D również w podobnych miejscach jak w 1 i mnie nie powaliły.
Dodam że przesłanie filmu to część pierwsza a druga powielanie.
Oczywiście kasa się zgadza i to jest ważne.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Krzysztof_Syska_2

"Pierwsza część powiała czymś nowym."

Jak każda pierwsza cześć.


"Pojawiła się moda na 3D,animacja inna niż wszystkie."

Niekoniecznie. Ja 3D olałem i byłem na 2D. Inne animacje to sa np. w anime, tutaj standardowa ale na najwyższym poziomie.


"Cześć druga...... przeciągnięta końcówka, płytki scenariusz, dużo przemocy, dużo powtarzalności z części pierwszej,efekty 3D również w podobnych miejscach jak w 1 i mnie nie powaliły."

Przeciągnięta koncówka? Raczej normalna. Płytki scenariusz? A czego oczekiwałeś skoro widziałeś cześć pierwszą? Scenariusz jest ok. To nie jest to kino chłopie. Blockbuster w stylu np. Dnia Niepodległości (wielki hit z cholernie prostą fabułą - przylatują kosmici, bum bum bum i zostają pokonani).
Powtarzalność z cześci pierwszej? Bardzo trudno uniknąć czegoś takiego w kolejnych częściach tego samego filmu. Na szczeście jest tego mało (bo ciężko tego nie zrobić) a nowości jest...bardzo dużo. Efekty 3D bardzo dobre ale nie mogę porównać z jedynką bo byłem na 2D.

"Dodam że przesłanie filmu to część pierwsza a druga powielanie."

No tu widać ewidentnie, że film nie jest dla Ciebie skoro nie widzisz różnicy w przesłaniu. Podpowiem: w dwójce jest zupełnie inne.

"Oczywiście kasa się zgadza i to jest ważne."

Owszem i zasłużenie. Mam pytanie. Wymień proszę jakiś film, który nie jest robiony dla zarobku? Zbłaźniłeś się i to nie pierwszy raz.


I_AM_LEGEND

Zbłaźniłem się hmmmm zastanów się co piszesz.
Wyraziłem swoją opinię a Ciebie zabolało.
To nie jest to kino....tak tutaj nie ma bum bum i nikt nie przylatuje.
Wymień te nowości..... zamiana ziemi na wodę ?
Jest masa filmów z dobrymi efektami i o wiele lepszą fabułą.
To jest typowe kino rozrywkowe z banałem typu rodzina jest najważniejsza,oddanie, honor.

Nie pajacuj więcej.
Żegnam.

Krzysztof_Syska_2

Nic nie kumasz, za płytki jesteś. Żegnam.

ocenił(a) film na 6
magda0911

Film do obejrzenia na raz 13 lat czekania a otrzymaliśmy efekty rodem z aquamana zabrakło pomysłu na fabułę bo oglądanie przez ponad 2h jak pływają wśród kolorowych rybek to trochę słabo a wielki torok maktu ucieka jak małe dziecko nic nie trzyma się kupy Avatar 1 do dziś mogę oglądać i oglądać a jak mają zamiar zrobić kolejną część z tak słabym pomysłem to nawet nie obejrzę w tv a co dopiero w kinie

ocenił(a) film na 10
magda0911

Swietny co ty mowisz arcydzielo bylrm 5 raxy w kinie arcydzielo poprostu ale mozesz moec swpje zdanie to szanuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones