James CameronI

James Francis Cameron

8,5
7 906 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby James Cameron

1. Terminator 10/10.
2. Terminator 2 Dzień sądu 10/10.
3. Titanic 10/10.
4. Avatar 10/10.
5. Głębia 9/10.
6. Prawdziwe kłamstwa 7/10.
James Cameron to już reżyser legenda każdy go zna jego i filmy w jego reżyserii.

numer6

tylko ze po 94 to juz nic tak oszalamiajacego nie zrobil.
Na 1wszym mijscu jest obowiazkowo - Obcy 2, na ostatnim Avatar

black_bastard

po 1994 stowrzył 2 świetne filmy za które dostał 3 Oscary i 5 nominacji!!!

black_bastard

... i które zarobiły 5 000 000 000 $

DziurawaMarysia

argument jakim sa profiuty od filmu to chyba najbardziej glupi argument ze wszystkich mozliwych

black_bastard

radzę się lepiej zapoznać z filmografią J. Camerona a potem się wypowiadać :D

DziurawaMarysia

Filmografie Camerona znam perfekcyjnie, obejrzalemm kazdy jego film, co to w ogole ma do rzeczy. Kiedys robil lepsze filmy, a teraz zaczal sie ba wic w jakies pokahontasy i psuedo ckliwe bajeczki. Moze ty sie zapoznaj z jego wczesniejszymi filmami, bo bys takich glupot nie bredzil

black_bastard

widziałem również jego wcześniejsze filmy, ja nie uważam ani Avatara ani Titanica za słabe filmy, chociaż moim zdaniem najlepszy film Camerona to i tak T2.

DziurawaMarysia

T2 i Obcy - Decydujace Starcie sa najlepsze i chyb a w top5 najlspeszych filmach sci-fi wszechczasow :)

black_bastard

Moje Top 5 filmów Camerona:

1. Terminator 2: Dzień Sądu - najlepsze sf 1 połowy lat 90. Sequel idealny świetne połączenie sf z filmem akcji + świetny Arnold.
2. Aliens - moja ulubiona część Obcego, zupełna zmiana klimatu ale to na plus, świetne efekty.
3. Titanic - hipsterzy krytykują ale dla mnie super film, muzyka, efekty i po prostu super się ogląda.
4. Avatar - w IMAXIE 3D wrażenie niesamowite, zrobiony jak to u Camerona bezpłędnie, czekam na kontynuację bo Cameron to mistrz sequeli.
5. Prawdziwe kłamstwa - lekki, łatwy i przyjemny.

pierwszą część T. muszę sobie odświeżyć bo słabo pamiętam.

Natomiast TOP SF wszech czasów:

1. Mechaniczna pomarańcza (1971) - w sumie tematyka sf nie jest tu najważniejsza ale jednak zalicza się do tego gatunku.
2. Matrix (1999)- film który wprowadził sf na nowy poziom, świetna opowieść i klimat. Wyjątkowe dzieło.
3. T2 (1991) - jw
4. Blade Runner (1982) - głęboki, mroczny + Rutger Hauer w życiowej formie.
5. Aliens - jw

numer6

1. Obcy 2
2. Terminator 2
3. Terminator
4.Titanic
5.Avatar

numer6

1. Aliens
2.Terminator/ Terminator 2
3.Avatar
4. Titanic
5. True Lies

użytkownik usunięty
numer6

1. Aliens
2. Terminator 2
3. Terminator

numer6

Istnieje już taki temat. Po co robicie zamieszanie?

http://www.filmweb.pl/person/James+Cameron-16/discussion/Ranking+Film%C3%B3w+Cam erona-474041

numer6

1. Terminatory 1 i 2
2. Obcy
3. Avatar
4. Głębia

reszta jego filmów to 2 klasy niżej, nie są złe ale te co podałem jak dla mnie są zdecydowanie najlepsze

numer6

1.Terminator 2
2.Obcy
3.Titanic
4.Avatar
5.Prawdziwe Kłamstwa

numer6

1: Aliens 10/10
2: Terminator 2 9/10
3: Terminator 8/10
4: Prawdziwe kłamstwa 7+/10
5: Titanic 6/10
6: Avatar 6/10
7: Otchłań 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones