James CameronI

James Francis Cameron

8,5
7 914 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby James Cameron

i Tak bardziej wole Terminatora od avatara a wy???

Janznajomski

I tak bardziej wole schabowego od tortu. a wy?....

a tak na poważnie to się zastanów co piszesz...

Johnny_D

Nie ma co gdybać ale prawda jest taka ze dzięki Terminatorowi 1 Cameron zaistniał.
Po tym filmie dostał szanse na prace nad Obcym 2 i wykorzystał ja w 100% śmiem twierdzić że przebił samego Scotta.
Następnie nakręcił Głębie film nieco słabszy od poprzednich ale poniżej pewnego poziomu nie spadł.
I wreszcie szczytowa forma Terminator 2 ( moim zdaniem jak do tej pory najlepszy film Camerona) zapewnił mu miejsce w 1 lidze.
Kolejny film z przymrużeniem oka Prawdziwe Kłamstwa (według mnie najsłabszy film) Camerona uratowały go efekty specjalne i Arnold w roli głównej.
Czas Titanica ten film przyniósł Cameronowi największy sukces jeśli chodzi o nagrody Oscary itp.
Swego czasu był bożyszczem obleganych kin przez ponad 2 lata. Sukces kasowy 1,8 mld $ sprawił ze Cameron mógł zapomnieć o pracy na ponad dekadę.
Wielki powrót Camerona z Avatarem ale tylko pod względem komercyjnym 2,7 mld $. Co do ostatniego projektu Camerona mam mieszane uczucia bo tak co do efektów specjalnych itp. nie mam zastrzeżeń natomiast fabuła jest kiepska i film znacznie ustępuje T2 czy Titanicowi.
Jednak to nie ja rozliczam Camerona tylko producenci a dzięki kasie zarobionej na Avatarze 20Fox możne sobie pozwolić przez co najmniej 3 lata na wpadki finansowe z różnorakimi produkcjami jakie wytwórnia wypuści do kin.

madmax707

madmax707 Świetny komentarz, podpisuję sie pod nim i Pozdrawiam :)

madmax707

Ja ogólnie bardzo lubię Camerona i jego filmy, zwłaszcza Titanica i Obcego 2, ale trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o fabuły swoich filmów, to jakoś super oryginalne one nie są.Avatar to oczywiście Pocahontas, Tańczący z Wilkami itd.Titanic - historia opowiadana już wiele razy.Prawdziwe kłamstwa - akcyjniak jakich wiele.Obcy 2 - gdyby nie ósmy pasażer nostromo ten film w ogóle by nie istniał.Terminator - film został oskarżony o plagiat i gościu wygrał sprawę.Terminator 2 - film oparty na pierwszej części.Jeżeli chodzi o taką oryginalność, to chyba jedynie Otchłań jest w miarę oryginalnym filmem.

karol9_16

Obcy 2 - "gdyby nie ósmy pasażer nostromo ten film w ogóle by nie istniał."
wskaż mi drugi taki brutalny, odważny i bezkompromisowy blockbuster, powstały przed Alians, bo Alien to jednak co innego, inna konwencja - slasher horror, film bardziej kameralny i z mniejszym rozmachem,

ApolloCreed_

Tak, to prawda, ale jak piszę, co jest oczywiste, gdyby nie Ridley Scott, to Cameron nigdy by się nie zabrał za Obcego 2.Nie miałby za co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones